• Home
  • De keukengeheimen van Plantin-Moretus

De keukengeheimen van Plantin-Moretus

Foodarcheoloog Jeroen Van Vaerenbergh dook in 17de- en 18de-eeuwse beerputten en de boodschappenlijstjes van de familie Plantin-Moretus. Het resultaat: opmerkelijke verhalen, vergeten ingrediënten en verrassende geheimen uit de familiekeuken. Je komt er alles over te weten in onze vernieuwde museumkeuken uit de 18de eeuw.

De keukengeheimen van Plantin-Moretus

Wat schafte de pot vierhonderd jaar geleden? Archeoloog Jeroen Van Vaerenbergh maakte er zijn levenswerk van om daar achter te komen. Speciaal voor onze heropening koppelde hij 20 jaar beerputvondsten aan de bewaarde boodschappenlijstjes van de verschillende generaties Plantin-Moretussen. 

In onze 18de-eeuwse keuken - voortaan ook open voor het publiek - presenteert Jeroen zijn culinaire vondsten in smakelijke verhalen.

Praktisch
  • Locatie: keuken van het Museum Plantin-Moretus
  • Datum: 5 en 6 december, telkens om 11, 12.30 en 14 uur
  • Gratis, inschrijven niet nodig