Christoffel Plantin is een intellectueel met een neus voor zaken. Even voor 1550 verruilt hij Frankrijk voor Antwerpen. Vijf jaar later start hij zijn eigen drukkerij. Die bouwt hij uit tot de grootste ter wereld.
Ludovico Guicciardini schreef al in 1567 dat Vlaanderen rijk was aan ondernemende vrouwen. Dat Plantins familiebedrijf driehonderd jaar standhield was mee te danken aan een aantal sterke geëmancipeerde vrouwen.
Probeer de guerrilla tour uit: een tocht door het huis doorspekt met smeuïge verhalen, creatieve interventies, speelse en toffe weetjes over de familie en het bedrijf.
In de workshop bekijk je eerst boekillustraties, prenten en tekeningen. Nadien ga je zelf aan de slag met een plexi plaatje, inkt en een eeuwenoude drukpers en maak je je eigen droge naald ets.
Wil je weten hoe het er aan toe ging in de oude drukkerij Officina Plantiniana? Tijdens een drukdemonstratie kom je alles te weten over drukken met loden letters.
Heb je een groep of klas met bijzondere vragen? Heb je een speciaal verzoek of ben je bezig met een project? We maken graag een aangepast programma voor je, op maat van je groep.
Alle bezoekers willen het museum in optimale omstandigheden bezoeken. Terecht. Daarom reserveren groepen vooraf. Zo kunnen wij de groepsbezoeken beter op elkaar afstemmen.