Goed om weten
- Reserveer minstens drie weken op voorhand via een mail naar balie_museum_plantin-moretus@antwerpen.be. Vermeld daarbij:
- Naam van de school
- Dag en uur
- Aantal leerlingen
- Na antwoord van de balie is je bezoek bevestigd. De balie boekt de tickets voor jou.
- Toegang tot het museum is gratis voor klasgroepen.
- Wil je een rondleiding met gids? Na de bevestiging van de balie kan je die online boeken. Boek de gids minstens drie weken op voorhand.
- Wil je het museum bezoeken voor 1 oktober 2025? Boek je rondleiding/workshop met gids via Experience Antwerp.
- Wil je het museum bezoeken na 1 oktober 2025? Doe je aanvraag via dit formulier.
Neem je als leerkracht of begeleider zelf de begeleiding op? Dan is het bezoek volledig gratis. Om die eigen begeleiding te vergemakkelijken, hebben we een heleboel educatief materiaal online gezet.
Wij verwelkomen ook leerlingen met een mentale of fysieke beperking.
Hebben we nog geen aangepast programma voor je leerlingen? Dan zitten we graag samen om er één op maat uit te werken.
Lesmappen
Het Museum Plantin-Moretus biedt lesmappen aan voor het lager en secundair onderwijs en voor NT2.
Download de lesmappen (pdf) voor:
Blijf op de hoogte van ons aanbod
Schrijf je in op de cultuurnieuwsbrief voor het onderwijs en blijf op de hoogte van wat het Museum Plantin-Moretus en andere Antwerpse musea en cultuurhuizen (bibliotheken, culturele centra ...) te bieden hebben. Je ontvangt deze nieuwsbrief maximum drie keer per jaar.