Goed om te weten
- Alle activiteiten in het museum zijn gratis met een toegangsticket voor het museum
- Bezoekers jonger dan 18 jaar hebben gratis toegang
- Je kan je toegangsticket al op voorhand reserveren
- Voor de activiteiten moet je niet reserveren
- Kinderen worden steeds vergezeld door een volwassene
Postkaarten tekenen met Yule Hermans
Maak iemand blij met een zelf versierde postkaart in de brievenbus! Samen met de fantastische illustrator Yule Hermans ga je met potloden en andere fijne materialen aan de slag. Inspiratie halen jullie in de collectie van het Prentenkabinet van het museum. Yule houdt ervan om het magische te combineren met herkenbare figuren. In haar illustraties probeert ze kleine verhalen te vertellen. Welk verhaal tover jij vandaag uit je potlood?
- Waar? Traphal
- Wanneer? Doorlopend tussen 13.30 en 16.30 uur
Ontmoet Christoffel en Margaretha Plantijn
Ontmoet enkele voormalige bewoners van het huis: stamvader Christoffel Plantijn en zijn oudste dochter Margaretha, een ambitieuze dame die de leiding had over de boekwinkel. Samen nemen ze je mee op een speelse tijdreis naar de 16de eeuw.
- Waar? Jullie verzamelen in zaal 1 van het museum en trekken daarna samen met Christoffel en Margaretha de museumzalen in.
- Wanneer? Om 14.30 en 15.30 uur. De activiteit duurt ongeveer 45 minuten
Drukken zoals in de tijd van Plantijn
Het Museum Plantin-Moretus bewaart 14.000 houtblokken. Daarmee werden in de Plantijnse drukkerij boekillustraties, bloemen, dieren en nog veel meer afgedrukt. Wil je zelf eens zo’n mooie illustratie drukken? Op onze drukpers druk je zoals in de tijd van Plantijn. Je neemt jouw persoonlijke afdruk mee naar huis.
Waar? In zaal 7, te bereiken via de tuin
Wanneer? Doorlopend van 10 tot 16 uur